Oba systemy są integralną częścią nowoczesnego zarządzania infrastrukturą i zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach i instytucjach. Zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i efektywność operacyjną. Montaż systemu odnosi się do procesu instalacji i konfiguracji wszystkich składowych elementów, takich jak czytniki, panele kontrolne, zamki elektryczne i oprogramowanie zarządzające. Montaż wykonywany jest przez specjalistów, aby zapewnić prawidłowe działanie, niezawodność i bezpieczeństwo.

Systemy kontroli dostępu (SKD)

Zaawansowane technologicznie rozwiązania służące do zarządzania dostępem do określonych obszarów w budynkach lub terenach. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie miejsca pracy, danych i personelu przed nieautoryzowanym dostępem. Systemy te mogą być oparte na różnych technologiach identyfikacji, takich jak karty magnetyczne, RFID, biometria (np. odciski palców, rozpoznawanie twarzy) czy kody PIN.

Rejestracja czasu pracy (RCP)

Automatycznie zbiera dane o czasie pracy pracowników poprzez system kontroli dostępu. Użytkownicy identyfikują się przy wejściu i wyjściu z pracy za pomocą tych samych metod, co przy weryfikacji dostępu do obiektów. Dzięki temu pracodawcy mogą efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi, optymalizować procesy pracy i precyzyjnie obliczać wynagrodzenia.